Skip to content

Niewłaściwe postępowanie w badaniach medycznych ad 5

5 miesięcy ago

534 words

Oboje nie zgłosili żadnych nieprawidłowości w opublikowanych badaniach Darsee. Trzeci komitet, wyznaczony przez NIH, odkrył ogromne oszustwo: dane dotyczące wielu opublikowanych eksperymentów dr Darsee nie istniały. Było to szczególnie nieprzyjemne dla Harvardu, który do tej pory utrzymywał, że jego śledczy dokonali pełnego przeglądu danych – te same dane, które później okazały się nieistniejące. Innym poważnym przypadkiem był dr Stephen E. Breuning, profesor z University of Pittsburgh, który zyskał sławę w kraju jako ekspert w dziedzinie leczenia uzależnień od osób upośledzonych umysłowo5-7. Badania dr Breuninga rzekomo wykazały, że stan ciężko upośledzonych dzieci znacznie się poprawił, gdy zostały one zdjęte z niektórych środków uspokajających. W latach 1979-1983 dr Breuning opublikował podobno jedną trzecią wszystkich artykułów w swojej dziedzinie. Niektóre stany zmieniły swoje protokoły leczenia w odpowiedzi na jego rzekome ustalenia.
Jednak w 1983 roku, w liście do National Institute of Mental Health, mentor doktora Breuninga, dr Robert Sprague, zadał poważne pytania dotyczące integralności badań Dr. Breuninga. Uniwersytet w Pittsburghu zbadał i zgłosił rządowi, że nie stanowi problemu. Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego zasiadał w tej sprawie od lat, a dmuchawca, dr Sprague, doznał widocznych represji. W ciągu tego trzyletniego okresu dr Breuning podróżował po kraju, propagując swoje teorie w stronę nieświadomej opinii publicznej. Okazało się, że między innymi dane doktora Breuninga w dużej mierze nigdy nie istniały, a badani nie byli testowani. Oskarżenia dr. Sprague a zostały ostatecznie potwierdzone niemal w każdym szczególe. Dr Breuning ostatecznie przyznał się do winy za dwie zbrodnie i służył w połowie drogi do domu. Jednak nawet po tym, jak dr Breuning został publicznie zdemaskowany, kilka czasopism naukowych faktycznie walczyło z wysiłkami współautorów, by wycofać artykuły, nad którymi pracował.
W nowszym przypadku z udziałem wykładowców z Tufts University i Massachusetts Institute of Technology (MIT), naukowiec o nazwisku Dr Margot O Toole został oczerniany i skutecznie usunięty ze swojego zawodu po tym, jak ujawniła, że artykuł w Celi współautowany m.in. inni, jej przełożony, dr Thereza Imanishi-Kari i laureat nagrody Nobla, dr David Baltimore, polegali w dużej mierze na danych sfałszowanych8-11. Starsi naukowcy z MIT i Tufts University twierdzili, że zarzuty dr. O Toole a są bezpodstawne i donoszą, że papier praktycznie nie zawierał błędów. Ci starsi naukowcy poinformowali dr. O Toole a, że artykułu nie można skorygować, ponieważ jakakolwiek korekta mogłaby zaszkodzić karierze dr Imanishi-Kari5, a także dlatego, że literatura naukowa była tak pełna błędów, że jeden dodatkowy błąd nie miałby znaczenia. Dr Baltimore powiedział w liście do doktora Hermana Eisena, że nie popiera wycofania artykułu z powodu możliwych negatywnych konsekwencji dla innego naukowca, który został wymieniony jako autor, mimo że on, doktor Baltimore, przyznał się że papier był rażąco wadliwy i że nigdy nie będzie w pełni ufać pracy dr. Imanishi-Kari. Nawet po analizie kryminalistycznej przeprowadzonej przez tajną służbę ustalono, że dane dr
[podobne: hipotermia tekst, ziemia okrzemkowa allegro, olej ryżowy na włosy ]

0 thoughts on “Niewłaściwe postępowanie w badaniach medycznych ad 5”