Skip to content

Niewłaściwe postępowanie w badaniach medycznych ad 6

5 miesięcy ago

539 words

Imanishi-Kari była w dużej mierze ostatnią fabryką, ona i jej współtwórcy nadal przedstawiali się jako niewinne ofiary. Pod koniec długiego dochodzenia przez Biuro Naukowej Uczciwości, dr Baltimore wycofał artykuł komórkowy. Później zrezygnował z prezydentury Uniwersytetu Rockefellera. Jeszcze później ogłosił zamiar wycofania wycofania. Dr Imanishi-Kari został poddany długotrwałym śledztwom przez wielką komisję12-14.
W innym przypadku, z udziałem Cleveland Clinic, naukowca, dr Rameshwar K. Sharma, został ostatecznie uznany za sfałszowany jego wniosek o dotację, ale został początkowo uniewinniony przez własne dochodzenie kliniki w sprawie dziwnej teorii, że wszystko, co zrobił, było zaangażowane w Przewidywane pisanie 15. W przewidującym piśmie badacz twierdzi, że przeprowadził już pewne eksperymenty i uzyskał pewne dane, a następnie uzasadnia fałszywe twierdzenia z tego powodu, że przewidywał możliwość osiągnięcia wyników w pewnym momencie w przyszłości.
Później okazało się, że Cleveland Clinic gotowa do zwolnienia z wyprzedzającego pisarza była oparta na dwu- lub trzygodzinnym śledztwie, w którym żadne dane nie zostały sprawdzone i nie przesłuchano świadków. Osoba, która zajmowała się tym wysiłkiem śledczym, dr Bernadine Healy, kieruje teraz NIH. Wśród jej wczesnych działań na tym stanowisku były starania podważające Biuro Uczciwości Naukowej i zagrażające jego niezależności – wysiłki, które obejmowały niewłaściwe słowne ataki na krytyczny projekt sprawozdania i samo biuro, żądanie przepisania drugiego ważnego projektu sprawozdania, nieuzasadniona próba wszczęcia dochodzenia w sprawie jednego z głównych śledczych urzędu oraz polecenie cofnięcia przez Urząd decyzji o usunięciu członka panelu naukowego, który nie poinformował urzędu o potencjalnie poważnym konflikcie interesów.
Na koniec sprawa dr. Roberta Gallo, znanego na całym świecie badacza AIDS NIH. Ponieważ podkomisja nie zakończyła jeszcze dochodzenia, nie mogę powiedzieć, jaki będzie nasz wniosek. Mogę jednak powiedzieć, że jedną z rzeczy, która nas trapi i trapi, jest uwikłanie dr. Gallo w wielu niezwykłych okolicznościach, które według niego są nieporozumieniami i zbiegami okoliczności.
Po tym, jak dr Zaki Salahuddin, jeden z jego długoletnich naukowców laboratoryjnych, został skazany za przestępstwo związane z jego działalnością w laboratorium doktora Gallo, dr Gallo wyjaśnił, że był nieświadomy działalności dr Salahuddin. Krótko mówiąc, dr Prem Sarin, zastępca szefa laboratorium dr. Gallo, został oskarżony o działania niezwiązane z działalnością dr Salahuddina, ale także wynikające z pracy w laboratorium16, 17. Dr Gallo wyjaśnił, że nic nie wie o niewłaściwym postępowaniu swojego szefa laboratorium i że te dwie odrębne sprawy karne z udziałem jego naukowców z laboratorium były niefortunnymi zbiegami okoliczności.
Potem dowiedzieliśmy się, że dwa tematy opisane w artykule w Lancecie, współautorem dr Gallo i francuskiego badacza dr Daniela Zagury, umarły, ale że dr Gallo nie zgłosił tych śmierci do NIH, jak wymagały tego regulacje grantowe i mylnie donosił w piśmie Lancet, że nie zaobserwował żadnych działań niepożądanych u ludzi 18, 19
[więcej w: przeglądarka skierowań, gliceryna na wlosy, hashimoto objawy psychiczne ]

0 thoughts on “Niewłaściwe postępowanie w badaniach medycznych ad 6”

  1. może ktoś wie, jak szybko (w dniach) można i należy podjąc rehabilitację u chorego z nadciśnieniem