Skip to content

Niewłaściwe postępowanie w badaniach medycznych ad 7

5 miesięcy ago

644 words

Dr Gallo znów miał wyjaśnienie. Wyjaśnił, że oświadczenie w piśmie Lancet było nieumyślnym błędem, a jego niezastosowanie się do procedury NIH było wynikiem nieznajomości przepisów – pomimo około 20 lat pracy w NIH. Niedawno, w sporze o badanie krwi na AIDS, dr Gallo jest badany z powodu, między innymi, zarzutów, że oświadczenia, które złożył w zgłoszeniu patentowym, a następnie w sporze patentowym celowo wprowadzały w błąd. Dr Gallo po raz pierwszy stwierdził, że wirus, którego używał, zdecydowanie różni się od używanego przez konkurencyjny zespół francuski. Kiedy sekwencjonowanie genetyczne dowiodło, że wirusy są identyczne, zasugerował, że Francuzi musieli zabrać jego wirusa. Kiedy to roszczenie zostało zakwestionowane, dr Gallo wyjaśnił, że w jego laboratorium musiało nastąpić nieumyślne skażenie. Tymczasem pojawiły się również pytania dotyczące linii komórkowej, w której dr Gallo wyhodował swoje wirusy. Początkowo dr Gallo wydawał się sugerować, że linia komórkowa była jego własnym rozwojem. Ostatecznie okazało się, że linia komórkowa należała do dr Adi Gazdar, naukowca z innego instytutu NIH. Dr Gallo wyjaśnił, że było to nieporozumienie i że nigdy nie zamierzał pozbawić doktora Gazdar kredytu, ale po prostu przemianował linię komórkową dla wygody.
To bardzo niepokojąca sprawa. Wybitny naukowiec, który kieruje jednym z najważniejszych laboratoriów na świecie, jest uwikłany, bezpośrednio lub pośrednio, w wielu różnych poważnych sytuacjach, które sam dr Gallo niezmiennie charakteryzuje jako nieumyślne błędy, nieporozumienia i niefortunne zbieg okoliczności., A NIH jest już nieistniejące Biuro Naukowej Uczciwości uznało dr. Gallo za niewinnego z powodu oszustwa lub poważnego wykroczenia, co do którego miałem poważne pytania. Rozumiemy, że sam NIH otrzymuje corocznie miliony dolarów tytułem honorariów z badania krwi, ale nie powinno to stanowić przeszkody dla obiektywnej oceny oskarżeń przeciwko Dr. Gallo.
Chociaż sprawy zbadane przez podkomisję różnią się znacznie w szczegółach, przebiegają przez nie wspólne wątki. Po pierwsze, w większości przypadków nieuczciwy naukowiec od lat dopuszczał się niewłaściwego postępowania. Ci, którzy mogli wiedzieć, zignorowali znaki ostrzegawcze lub przymknęli oczy. Po drugie, w niemal każdym przypadku dmuchawiec był źle traktowany, często znacznie gorszy od sprawcy, ponieważ postawił prawdę przed osobistą wygodą lub przewagą w karierze. Po trzecie, w praktycznie każdym przypadku, który zbadaliśmy, nie udały się wewnętrzne procedury, które miałyby umożliwić uniwersytetom i innym instytucjom badawczym prowadzenie działań policyjnych. W najlepszym przypadku wewnętrzne dochodzenia okazały się nieostrożne i nieudolne; w najgorszym razie wydawały się prowadzone w złej wierze. Po czwarte, biura w NIH, które są odpowiedzialne za monitorowanie kwestii uczciwości naukowej, wykazywały wyraźną niechęć do wykonywania swojej pracy, niechęć do agresywnego ścigania przypadków naukowego niewłaściwego postępowania, rozwlekłość w opracowywaniu dowodów i ogólny brak oddania się celowi konfrontacji z niewłaściwym postępowaniem naukowym. Po piąte, wielu wybitnym przypadkom naukowo-niewłaściwym towarzyszy ostrzeżenie przed błędnymi i wprowadzającymi w błąd doniesieniami w mediach, w których długotrwały drzemiący jest uznany za mściwego i nieodpowiedzialnego, a ci, którzy badają te oskarżenia, są ostrzeliwani jako ignoranccy wichrzyciele i jawne akty nieuczciwości – takie jak hurtowa kradzież artykułu innego badacza lub wytworzenie danych – są banalizowane jako drobne błędy, błędnie interpretowane jako różnice w interpretacji lub odrzucane jako zwykłe problemy komunikacyjne.
Co zatem można zrobić w sprawie niewłaściwego postępowania w nauce. Każdy przypadek niewłaściwego postępowania jest trudny dla oskarżonych, dla osób oskarżających, dla zaangażowanych instytucji, dla agencji finansujących i dla zawodu
[więcej w: mel by melissa allegro, gliceryna na włosy, olej ryżowy na włosy ]

0 thoughts on “Niewłaściwe postępowanie w badaniach medycznych ad 7”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: prywatne ubezpieczenie zdrowotne[…]