Skip to content

Niewłaściwe postępowanie w badaniach medycznych ad

5 miesięcy ago

536 words

Jednostki mieszkalne mogą nawet zostać zamknięte, pozostawiając osoby o niskich dochodach bezdomnymi. Okręgi szkolne usuwają z budynków dywany, farby lub izolacje, nie pozwalając sobie na kupowanie nowych podręczników. Niektóre z tych działań regulacyjnych ostatecznie okażą się nieuzasadnione; jest to nieodłączne i zrozumiałe ryzyko polegania na nowatorskich badaniach. Istnieje jednak różnica pomiędzy uczciwym błędem a różnymi formami niewłaściwego postępowania, takimi jak plagiat i oszustwo. Jasne formy przewinienia wzbudziły zainteresowanie Podkomisji ds. Nadzoru i Dochodzeń amerykańskiej Izby Reprezentantów, a zainteresowanie podkomisji sprawiło, że społeczność naukowa zwróciła uwagę na problem niewłaściwego postępowania.
Czym dokładnie jest niewłaściwe postępowanie. Pojawiły się uzasadnione pytania dotyczące tego, jak dokładnie należy określić niewłaściwe postępowanie, ale podkomisja nigdy nie dążyła do zbadania zewnętrznych obszarów tej koncepcji. Pozostawiamy te wysiłki innym. Przeciwnie, przyjrzeliśmy się tylko jednoznacznym przypadkom obejmującym sfabrykowanie, fałszowanie lub plagiat. Uważnie śledzimy te sprawy, aby zobaczyć, jak system radzi sobie z nimi, jak szybko rozpatrywane są skargi oraz w jaki sposób rozwiązuje się rzetelnie i dokładnie problemy. Chociaż wiele spraw jest kierowanych do naszej podkomisji, gdy wstępne dochodzenie ustali, że w grę wchodzą jedynie różnice opinii lub błędy wynikające z uczciwego błędu, pozostawiamy tę kwestię społeczności naukowej. Podkomitet nie ocenia istoty samych teorii naukowych, koncentrując się na takich faktycznych kwestiach, jak to, czy dane rzeczywiście istnieją i czy zarzuty zostały poważnie i właściwie potraktowane.
Badacze podkomitetowi ścigali przypadki, w których opublikowane artykuły twierdziły, że prezentują dane, które w rzeczywistości nigdy nie istniały ani nie opisywały wyników eksperymentów, które w rzeczywistości nigdy nie zostały wykonane. Śledzili przypadki, w których badacze nadużywają procesu recenzowania w celu uzyskania wcześniejszych kopii dokumentów i zawłaszczenia ich spostrzeżeń lub osiągnięć. Śledzili przypadki, w których dowody niewłaściwego zachowania zostały zakryte lub pobielone przez instytucje najwyraźniej bardziej zainteresowane pojawieniem się uczciwości niż w rzeczywistości.
Niestety, charakter i cel dochodzeń podkomisji został błędnie przedstawiony, szczególnie przez osoby, które mają wszystko, co można stracić na prawdzie. Niektórzy powiedzieli, że poddajemy samą naukę procesowi. To jest fałsz. Inni powiedzieli, że staramy się karać ludzi za uczciwe błędy. To jest fałsz. Zasugerowano, że nie rozumiemy, że błędy są nieuniknione w badaniach naukowych. Fałsz znów.
Nauka to poszukiwanie prawdy na pograniczu tego, co wiadomo o świecie przyrody. Jest to trudne i kłopotliwe zadanie, w którym robimy postęp poprzez znajdowanie i korygowanie błędów. W niezbadanych wodach odkryć, błędy muszą się zdarzyć. Potępienie błędu naukowego oznaczałoby zatrzymanie postępu naukowego.
Następstwem nieuchronności błędów jest jednak to, że kiedy błędy są rozpoznawane, naukowcy mają obowiązek je ujawniać. Proces rozpoznawania i korygowania błędu bez błędu jest niezbędny do postępu
[przypisy: przeglądarka skierowań, ginekolog na nfz wrocław, hashimoto objawy psychiczne ]

0 thoughts on “Niewłaściwe postępowanie w badaniach medycznych ad”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: gabinet psychoterapii lublin[…]