Skip to content

Wykorzenić przemoc Gun

5 miesięcy ago

785 words

Niecały rok temu artykuł w czasopiśmie Kassirer ponownie przeanalizował ogromny problem zdrowia publicznego związany z przemocą ze strony broni w Stanach Zjednoczonych1 oraz artykuł Perspective of Sacks, zrodzony z osobistej tragedii, ubolewał nad zubożeniem badań nad urazami palnymi prewencja.2 Kassirer wezwał do wyboru prawodawców na wszystkich szczeblach władzy z odwagą do przeciwstawienia się lobbystom , tak aby w końcu można było wprowadzić istotne zmiany regulacyjne – tak jak lekarze, eksperci od zdrowia publicznego i inni zalecali od dziesięcioleci. Ale na początku grudnia, dzień po tym, jak młoda para pojawiła się na wakacyjnym przyjęciu w San Bernardino w Kalifornii, z półautomatyczną bronią i poszła na strzelaninę, zabijając 14 osób i raniąc 21, Kongres przegłosował środek, który uniemożliwiłby ludziom na liście obserwacyjnej terrorystów otrzymujących broń i utknęły w martwym punkcie w celu poprawy kontroli w tle.3 Istniejący federalny zakaz broni szturmowej w stylu militarnym, który powinien być niekontrowersyjny, jeśli nieadekwatny, pierwszy krok, pozwolono na wygaśnięcie w 2004 roku. W 2013 roku, w ostatnim roku, w którym Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ma dane, ponad 33 000 osób w Stanach Zjednoczonych zmarło z powodu ran postrzałowych, a ponad 84 000 przeżyło z takimi obrażeniami, wiele z nich wymagało stałej opieki dla obu zdrowie fizyczne i psychiczne. Po tegorocznych głośnych wydarzeniach w San Bernardino, Colorado Springs, Charleston i Roseburg w stanie Oregon, komentatorzy po raz kolejny podziwiali ogromną różnicę między amerykańskimi wskaźnikami śmiertelnych wypadków z bronią i innymi krajami rozwiniętymi, które nigdy nie były świadkami epidemii przemoc związana z bronią i rodzaj masowych ostrzałów, które obecnie są rutynowe lub działały skutecznie, aby ich powstrzymać.4 Jeśli jakiekolwiek inne zagrożenie dla zdrowia publicznego konsekwentnie zabijało i okaleczało tak wielu Amerykanów, bez badań, zaleceń i działań CDC, społeczeństwo byłby oburzony.
Ale w Stanach Zjednoczonych Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie (NRA), finansowani przez niego ustawodawcy, a pewna liczba posiadaczy broni stanęła na drodze nawet badań, aby określić, jakie polityki mogą pomóc. Zgony pojedynczych lub podwójnych pistoletów, które pojawiają się wokół nas każdego dnia, rzadko wywołują jakiekolwiek publiczne reakcje, a przewidywalna reakcja odruchu na głośniejsze masowe strzelaniny, po wezwaniach do modlitwy za ofiary, przyjmuje dwie formy: wzywa do ożywienia badań i apeluje o poprawę opieka nad zdrowiem psychicznym.
Bez wątpienia obie te drogi są ważne do osiągnięcia. Choć ścieżka badań często wydaje się być taktyką opóźniającą, której celem jest zmierzenie się z tymi samymi barierami, które zmierza do zmiany prawa, House Democrats 10 grudnia wprowadzili do zbiorczego projektu ustawy o funduszach podnoszących zakaz federalnego finansowania badań nad przemocą związaną z bronią. Choć ścieżka zdrowia psychicznego może ze swej strony przynosić szersze korzyści, to w najlepszym przypadku rozwiązuje on niewielki ułamek problemu – 3 do 5%, mówi Friedman, zauważając, że większość ludzi, którzy są agresywni, nie jest chorymi psychicznie , a większość osób chorych psychicznie nie jest agresywna 5. Wydaje się również, że sprawiają one, że pracownicy umysłowi lub lekarze pierwszego kontaktu są odpowiedzialni za niemożliwe zadanie diagnozowania i leczenia każdego, kto mógłby zacząć strzelać do ludzi.
Co najważniejsze, żadna z tych odpowiedzi nie stanowi źródła problemu. Coś w psychologicznej lub socjologicznej wizji Stanów Zjednoczonych pozostawiło nas w tym odwiecznym impasie. Zwolennicy kontroli broni obwiniają NRA, ale być może NRA jest mniej podobny do obcego patogenu, który zaatakował nasz organizm polityczny, do którego moglibyśmy uzyskać odpowiedź immunologiczną, niż jak rak, wyrastający z naszych zmutowanych komórek. Ta niebezpieczna mutacja wydaje się być smutnym zniekształceniem amerykańskiej zasady indywidualizmu, która stawia pierwszeństwo przed prawem do życia w sposób, w jaki chce, bez ingerencji rządu, nad prawem innych ludzi do życia – zniekształcenie, które znalazło jedno z jego kluczowych wyrażenia w wolnościach związanych z bronią palną. Ale przemoc w postaci broni jest atakiem na zdrowie społeczeństwa. Równie fundamentalna amerykańska zasada mówi, że zapewnienie zdrowia publicznego wymaga niekiedy ograniczenia praw jednostki, aby czerpać korzyści i chronić społeczność jako całość.
Poprzedni komentujący, w tym Hemenway i Miller, wymienił kroki w kierunku zmniejszenia przemocy w broni zmieniając normy społeczne 6. Ponieważ wymaga to głębokich zmian kulturowych 1, jednak jest to o wiele łatwiejsze niż się robi – tak jest, jak argumentował Wintemute. , Dzieło pokoleń . 7 Ale to jest praca, którą musimy zacząć. Jeśli nigdy nie zajmiemy się podstawowymi przekonaniami,
[przypisy: nefrolog, dermatologia, Gliwice stomatolog ]
[hasła pokrewne: kardiolog ciechanów, czynnik von willebranda, hipotermia tekst ]

0 thoughts on “Wykorzenić przemoc Gun”